Optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych

Optymalizacja i pozycjonowanie stron (SEO)


Optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych (ang. Search Engine OptimalizationSEO), określana często jako pozycjonowanie, czyli wykonywanie wszelkich działań mających na celu osiągnięcie przez dany serwis internetowy jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania wyszukiwarek internetowych dla wybranych słów oraz wyrażeń kluczowych.

W efekcie na daną witrynę internetową trafiają potencjalni klienci.

Jak dowodzą statystyki, w większości przypadków internauci przeglądają jedynie pierwszą dziesiątkę wyników wyszukiwania, pomijając spozostałe strony.

Jeżeli więc dana witryna znajduje się wysoko w wynikach wyszukiwania, można być pewnym, że będą na nią trafiać klienci.

Warto więc pozycjonować strony internetowe. Najlepiej robić to systematycznie.

Co zyskujemy dzięki odpowiedniemu pozycjonowaniu?

 • większą liczbę internautów odwiedzających stronę
 • większą rozpoznawalność marki, z którą związana jest strona
 • wyższe konwersje, tj współczynnik określający jaka ilość wejść na stronę przekłada się na sprzedaż
 • obecność witryny na pierwszej stronie wyników wyszukiwania

Jak to robimy?

 1. Należy zacząć w pierwszej kolejności od audytu strony.

  Jeżeli strona nie jest właściwie zoptymalizowana wówczas nawet najbardziej skuteczne pozycjonowanie nie przyniesie zadowalających wyników. Trzeba więc dokonać sprawdzenia strony i wprowadzenia odpowiednich poprawek w kodzie strony.

 2. Przeprowadzamy optymalizację strony.

  Zwracamy uwagę na treść, metadane, linki wychodzące, strukturę strony itp. Chodzi o to aby robot Google jak najlepiej odczytał stronę a następnie pokazał ją wysoko w wynikach wyszukiwania.

 3. Kolejna ważna sprawa to Linki.

  Należy przeprowadzić skuteczne linkowanie strony. Dodać odpowiednie wartościowe linki zewnętrzne a także usunąć linki mało wartościowe.

 4. Lokalne wyniki wyszukiwania.

  Jeżeli firma działa lokalnie, warto stronę firmową umieścić także w lokalnych wynikach wyszukiwania. Dzięki temu potencjalni klienci szukający firmy z danej branży, w miejscowości, w której firma działa, zobaczą firmę na szczycie wyników i od razu trafią na daną stronę.

 5. Rezultaty

  Osiągamy trwałe i powtarzalne rezultaty. Pozycjonujemy bezpiecznie, zgodnie z wytycznymi firmy Google. Powierzając nam realizację usługi pozycjonowania można być pewnym, że strona znajdzie sie na szczycie wyników wyszukiwania.

 6. Raportowanie.

  Co miesiąc przesyłamy raport, zawierający szczegółowe informacje odnośnie pozycji strony w wyszukiwarce dla określonych fraz (słów kluczowych), z zaznaczeniem zmian, które nastąpiły od ostatniego raportu.

Cennik

Pozycjonowanie stron przynosi wymierne rezultaty w dłuższym czasie. Dlatego należy przewidzieć odpowiedni budżet na działania, które będą przeprowadzane systematycznie przez co najmniej kilka miesięcy (najlepiej dłużej; chodzi również o to aby nie stracić uzyskanych wcześniej efektów przerywając pozycjonowanie). Idealnym rozwiązaniem jest płatność ratalna, każdego miesiąca - pozwala to klientowi kontrolować efekty pracy pozycjonera.

W przypadku zainteresowania naszymi usługami prosimy o kontakt.